0507 123 53 57 Kemalpaşa Mh. Nebioğlu Sk. No:8 D:11 Küçükçekmece/İstanbul

Bize Ulaşın

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı, bir firmanın ürünleri veya hizmetleri ya da hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan çok sayfalı bir bilgi ve reklam aracıdır. Teknik verileri ve ayrıntılı açıklamaları içeren kataloglar, broşürlerden daha kapsamlı reklam ürünleridir.

Her ürün ve hizmet için katalog, firmanın ürünlerine (hizmet portföyü) göre ayrı ayrı sıralanabilir, böylece firmanın tüm ürün ve hizmetlerini kapsayan tek bir katalog tasarımı da oluşturabilirsiniz. Kütüphane kitaplarını veya belirli bir branşa ait materyalleri kaliteli olarak sunmak ve bir aramada bulmak için konum numarası belirtilerek oluşturulan kitap, defter veya makbuz toplamına katalog tasarımı adı verilir. Bir ürün veya hizmet hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı katalog tasarımı, müşteri temsilcisi veya kurumsal vitrin olarak tanımlanabilir.

Tüm pazarlama araçları arasında kataloglar, ürün veya hizmetinizi tanıtmak için en güçlü ve tercih edilen araçtır. Örneğin; katalogu e-postayla veya mağaza çıkışında alıyoruz. Paketlerimizle bile bize ulaşıyor. Ayrıca satıştan sonra da görme fırsatı verir. Beğendiğimiz ürünleri işaretleyen sayfalar genellikle uzun süre bizde kalır. Ancak, tüm kataloglar uzun süre saklanmaz.

Bunlardan bazılarına hızlıca göz atın ve bazılarını doğrudan çöp kutusuna gönderin. Bununla birlikte, sıkıcıysa ve doğru yöne gitmiyorsa, tüm hedef müşteriler bu kataloglarda çok fazla zaman harcamaz.

Göz alıcı tasarım, hassas yerleşim, çekici görünüm ve kompozisyon iyi bir kataloğun temelidir.

X